Hlavní stránka
>
Související produkty

Související produkty

Pro nastavení souvisejících produktů musíte mít aktivován modul Související produkty.

K čemu slouží související produkty?

Související produkty slouží k vytvoření nabídky alternativního zboží nebo příslušenství a doplňků k právě prohlíženému produktu. Tyto nabídky můžou být sdružovány do skupin pod různými názvy – například příslušenství, podobné zboží, alternativní produkty. Zobrazení souvisejících produktů je závislé na Vaší grafické šabloně a naleznete je v detailu produktu.

Co jsou skupiny souvisejících produktů?

Jde o skupiny, které sdružují typ zboží, který chcete zákazníkovi nabídnout společně s právě prohlíženým produktem. Může jít například o alternativy produktu – levnější čí dražší, s lepšími parametry, nebo příslušenství rozdělené do několika skupin – například u telefonů kryty, ochranné folie, nabíječky.

Číselník skupin souvisejících produktů vyplníte v Horní menu → Číselníky → Číselník skupin souvisejících produktů.

Jak k produktu přidám související produkt?

Související produkty přidáváte do předem vytvořených skupin z Číselníku skupin souvisejících produktů

Můžete je u produktu vybrat dvěma způsoby:

1. ručně

Přejděte do detailu produktu, ke kterému chcete přiřadit související produkty nebo příslušenství, a to v Horní menu → Zboží → Produkty → detail produktu → záložka související produkty. Zde se Vám zobrazují všechny předem založené skupiny z Číselníku skupin souvisejících produktů. Pro vložení produktu klikněte na aktivní řádek s textem Kliknutím přidejte související produkty. Jednotlivé produkty vložíte kliknutím na příslušný řádek. Po vložení všech produktů vyskakovací okno zavřete a po návratu do detailu produktu, k němuž související produkt vybíráte, nezapomeňte provedené změny uložit kliknutím na tlačítko Uložit změny.

Smazat související produkt můžete kliknutím na Smazat konkrétního produktu v Horní menu → Zboží → Produkty → detail produktu → záložka související produkty.

2. pomocí filtrů

Filtry slouží k tomu, aby eshop vybral související produkty automaticky za Vás. V každé založené skupině máte možnost definovat související zboží pomocí filtru (nadefinujete tak pravidal, pomocí kterých eshop související produkty vybere) a to zadáním hodonoty u:

  • klíčového slova

    Klikněte na tlačítko Kliknutím přidejte klíčová slova nebo Přidat. Objeví se Vám řádek, do kterého můžete vepsat konkrétní klíčové slovo. Vkládací pole je určené pro jedno slovo, nebo jednu frázi. Pokud potřebujete vložit více slov, nebo frází, přidejte si pro každou z nich samostatné pole. Kliknutím na Smazat v příslušném řádku jej smažete.

  • výběrem kategorie

    Klikněte na tlačítko Kliknutím vyberte kategorie nebo Přidat. Objeví se Vám nové okno se stromem kategorií, z kterého můžete kliknutím na příslušný řádek vybrat příslušnou kategorii. Kliknutím na Smazat v příslušném řádku ji smažete.

  • výběrem výrobce

    Klikněte na tlačítko Kliknutím přidejte výrobce nebo Přidat. Objeví se Vám nové okno s výrobci nastavenými v číselníku výrobců (Horní menu → Číselníky → Číselník výrobců). Kliknutím na příslušný řádek přidáte konkrétního výrobce. Kliknutím na Smazat v příslušném řádku jej smažete.

 

Nezapomeňte provedené změny uložit kliknutím na tlačítko Uložit změny.

Nastavit můžete buď pouze jednu část, nebo dvě (libovolné) a nebo všechny. V dané skupině se Vám pak zobrazí všechny produkty, odpovídající nastaveným hodnotám. V případě více definovaných kategorií je výsledkem skupina produktů splňujících všechny podmínky.

 

Příklad nastavení filtru příslušenství k telefonu:

Klíčová slova: "16GB", "32GB", "64GB", "128GB"
Kategorie :"Paměťové karty/MicroSD", "Paměťové karty/vyměnitelné"
Výrobce : "Kingston"

V souvisejících produktech se zorbazí všechny produkty od výrobce Kingston, zařazené do kategorie MicroSD nebo Vyměnitelných paměťových karet, s kapacitou 16, 32 64 nebo 128 GB