Hlavní stránka
>
Číselník skupin souvisejících produktů

Číselník skupin souvisejících produktů

Co jsou související produkty?

Související produkty jsou produkty, které se zobrazují např. v detailu produktu. Může se jednat o doplňkové zboží, náhradní díly a podobně (například k dámskému kabátu kabelka stejné značky, k notebooku napájecí zdroj či brašna).

K čemu slouží číselník skupin souvisejících produktů?

Protože související produkty lze rozdělit na několik skupin podle toho, jak spolu produkty vzájemně souvisí (jedná se o doplněk, náplň, nebo náhradní díl?), lze v eshopu vytvořit několik skupin souvisejícíh produktů, a takto vzájemný vztah produktů popsat.

Když v tomto číselníku vytvoříte libovolnou skupinu, tato skupina se Vám zobrazí v záložce Související produkty v detailu produktu (Horní menu → Zboží → Produkty → detail produktu → záložka Související produkty). V této záložce již můžete do jednotlivých skupin vkládat produkty z eshopu a to kliknutím na tlačítko Přidat z katalogu.

 

Příklad:

Rozhodli jste se prodávat televizory. U vybraných televizorů je možno dokoupit set-top box, delší hdmi kabel pro propojení s Bluray přehrávačem, montáž (držák) na stěnu, blu-ray přehrávač. Zároveň chcete u televizoru zobrazit několik dalších televizorů, jako alternativní zboží. Postup bude následující

 

 1. Přejdete do číselníku skupin souvsejících produktů (Horní menu → číselníky  → číselník skupin souvisejících produktů)
 2. Založíte zde skupiny "Alternativní zboží", "Doporučujeme dokoupit" (číselník uložíte, viz další kapitola)
 3. Přejdete do detailu produktu (Horní menu → produkty)
 4. Přejdete na záložku související produkty. Zde uvidíte vámi založené skupiny "Alternativní zboží" a "Doporučujeme dokoupit". Do první skupiny vložíte televizory, které nabídnete jako alternativu k nabízenému televizoru, do druhé pak blu-ray přehrávač, kabely, a další zboží.

 

Jak přidám skupinu souvisejících prudktů?

Klikněte na tlačítko Přidat skupinu a vyplňte následující údaje:

 

 • Název

  Zadejte název skupiny - tento název uvidí zákazníci v eshopu

   

 • Zobrazovat v eshopu

  Volbou „Ano“ či „Ne“ z rozbalovacího menu v příslušném řádku skupiny povolíte nebo zakážete zobrazení této související skupiny v detailu produktu.

   

 • Jednosměrná skupina

  Volbou Ano či Ne z rozbalovacího menu v příslušném řádku skupiny určíte, zda-li se tato skupina souvisejících produktů bude nebo nebude zobrazovat u konkrétního produktu.

  Například určíte-li jako jednosměrnou skupinu volbou Ano Příslušenství k mobilnímu telefonu, nezobrazí se u daného příslušenství jako související produkt telefon, ke kterému toto příslušenství patří. V případě, že zvolíte Ne, bude tato vazba souvisejících produktů platit oboustranně.


   

Nezapomeňte veškeré provedené změny uložit kliknutím na Uložit změny.

Jak smazat skupinu souvisejících produktů?

Klikněte na tlačítko Smazat v příslušném řádku. Operaci potvrďte kliknutím na Ok v dialogovém okně.

Nezapomeňte veškeré provedené změny uložit kliknutím na Uložit změny.

 

Poznámka:

Pokud chcete využívat související produktu, musíte mít aktivován modul Související produkty.