Hlavní stránka
>
Historie změn

Historie změn

Co dělá modul historie?

Modul historie ukládá změny, které provedli administrátoři a zákazníci při práci s eshopem a osobními údaji. V historii tak najdete např. kdo upravil jaký záznam u objednávky, kdo změnil osobní údaje konkrétního zákazníka, nebo zda a kdy zákazník udělil souhlas se zasíláním newsletteru.

 

Kde můžu najít historii změn?

Historii změn najdete na dvou místech:

Historie v konkrétních modulech

Ve vybraných modulech najdete výpis historie, který vypisuje záznamy týkající se pouze konkrétního modulu. V detailu uživatele tak najdete pouze změny týkající se tohoto jednoho uživatelského účtu, v detailu objednávky najdete pouze změny provedené na této objednávce (např. kdo a kdy změnil dodací adresu, nebo telefonní kontakt na zákazníka).

Historie v modulu souhlasů

V modulu souhlasů najdete historii všech udělených souhlasů. Můžete tak případné kontrole prokázat, zda vám konkorétní uživatel udělil souhlas např. s cílenou reklamou. A aby jste to měli ještě jednodušší, v detailu uživatelského účtu najdete záložku "souhlasy", kde najdete historii souhlasů pouze pro konkrétního uživatele.

Historie, GDPR a souhlasy

V návodu pro modul souhlasů je několikrát zmíněno, že pokud zákazník odsouhlasí některý ze souhlasů, uloží se o této akci záznam. Tyto záznamy najdete právě v modulu souhlasů v tabulce "Historie souhlasů".

Příklad 1: zákazník při předchozí návštěvě webu udělil souhlas s profilováním a zobrazováním personifikovaných reklam pomocí systému Google adwords. V jeho uživatelském účtu tak najdete záznam, ve kterém bude datum a čas (při kterém souhlas udělil), IP adresa (ze které souhlas udělil, a přesné znění souhlasu, který odsouhlasil)