Hlavní stránka
>
Detail produktu a Heureka

Detail produktu a Heureka

Max cena prokliku

Maximální cena prokliku je Vámi nastavený horní limit částky, kterou jste ochotni zaplatit za každý proklik pro konkrétní produkt. Po nastavení této ceny spočítá Heureka.cz kvalitu, dostupnost a cenu produktu v porovnání s konkurencí a cenu prokliku stanoví tak, aby byla pozice produktu ve vyhledávači nadále udržena.

Maximální cenu prokliku pro Heureka.cz můžete nastavit

  1. V nastavení exportních filtrů

Toto nastavení se vztahuje na celý eshop a všechny produkty.

Přejděte do Nastavení exportních filtrů (Horní menu → Nastavení → Nastavení exportních filtrů) a klikněte na tlačítko Editovat v řádku Heureka ČR.

Maximální cenu prokliku vepište do příslušného pole.

 

  1. V detailu produktu

(Horní menu → Zboží → Produkty → detail produktu → záložka SEO → sekce Heureka.cz)

Do příslušného pole vepište výši maximální ceny prokliku.

 

 

 

Rozdíl mezi  <productname> a <product>

<productname> je párovacím názvem produktu, který by neměl obsahovat žádné doplňkové informace o dárcích a bonusech. Jeho hodnota by měla být obsažena v <product>, který je rozšířeným názvem produktu, obsahující informaci o dárcích či bonusech.

Pravidla pro vytvoření <productname> a <product> pro Heureka.cz 

Jako párovací název pro Heureka.cz se posílá <productname>.

Obojí můžete vyplnit ručně zejména v případě, že nedošlo k spárování zboží na Heureka.cz, a to do příslušných textových polí v detailu produktu. (Horní menu → Zboží → Produkty → detail produktu → záložka SEO → sekce Heureka.cz)

Kdy nastavit distribuci

Toto nastavení slouží k identifikaci toho, z jaké distribuce produkty Vašeho eshopu pochází (např. oficiální česká distribuce). Tato informace je pro zákazníky důležitá zejména s ohledem na možnosti reklamace zakoupeného zboží.

Informace o distribuci se na Heurece zobrazuje pouze v případě, že je Váš eshop zapojen do Heureka košíku, tudíž má certifikát Ověřeno zákazníky.

Více o nastavení distribuce pro Heureka.cz  

V administraci eshopu můžete distribuci nastavit

  1. Globálně pro celý eshop

Přejděte do nastavení eshopu (Horní menu → Nastavení → Levé menu → Heureka.cz)

Z rozbalovacího menu u položky Globální nastavení distribuce v exportním feedu vyberte příslušnou položku.

 

  1. U konkrétního produktu, v jeho detailu

Přejděte do detailu produktu do nastavení Heureka.cz. (Horní menu → Zboží → Produkty → detail produktu → záložka SEO → sekce Heureka.cz)

Z rozbalovacího menu vyberte příslušnou hodnotu pro nastavení distribuce.

Zvolíte-li hodnotu dle výchozího nastavení, bude se export řídit globálním nastavením.

Co je min. a max. cena na Heureka.cz?

Jedná se o minimální a maximální cenu konkrétního produktu na Heureka.cz, určenou různými dodavateli.

Tyto ceny se u produktů promítnou do administrace Vašeho eshopu po importování tzv. sortiment report - feedu z Heureka.cz, který do Vašeho eshopu importuje informace o max. a min. ceně produktu od všech dodavatelů na tomto zbožovém vyhledávači. Pro import tohoto feedu kontaktujte technickou podporu.

Pozice podle ceny

Informace o pozici dle ceny je součástí tzv. sortiment report, feedu z Heureka.cz a určuje pozici, na které se produkt nachází s ohledem na ceny konkurenčních dodavatelů. Pro jeho importování do eshopu kontaktujte technickou podporu.

Co je <categorytext>

<categorytext> hraje klíčovou roli při spárování produktů na Heureka.cz, a to zejména v případě, že nedojde ke spárování produktu na základě shody názvu nebo EAN kódu. Jde ve své podstatě o zařazení produktu do správné kategorie na heuréce, tzv. kategorizaci - více o kategorizaci.

Kategorizaci v detailu produktu nastavujte pouze v případě, že nestačí zadat kategorizaci globálně, nebo pro celkou kategorii, ve které je produkt zařazen (návod pro nastavení kategorizace pro celou kategorii)

U produktu můžete <categorytext> zadat výběrem z přednastaveného stromu kategorií Heureka.cz v detailu produktu v záložce SEO kliknutím na tlačítko vybrat. (Horní menu → Zboží → Produkty → detail produktu → záložka SEO → sekce Heureka <categorytext>)

Do určeného textového pole můžete samozřejmě vepsat svůj vlastní text, ale riskujete tím, že kategorie nebudou správně přiřazeny.