Hlavní stránka
>
Kategorie a zbožové vyhledávače

Kategorie a zbožové vyhledávače

Kategorizace není zařazení do kategorie!

Jedním z nejdůležitějších kroků k úspěšnému prodeji zboží na zbožových vyhledávačích je tzv. kategorizace (více v článku co je to kategorizace).  

Co je co:

Zařazení do kategorie = zařazení produktu do vaší vlastní kategorie

Kategorizace = zařazení do kategorie na heurece, nebo zboží.cz.

 

Kde se kategorizace projeví?

Pokud nastavíte kategorizaci u určité kategorie, bude tato kategorizace přiřazena všem produktům, které jsou do ni zařazeny. Výjimkou jsou pouze produkty, které mají zadáno vlastní nastavení.

Příklad 1: V eshopu máte kategorii "bílá technika / ledničky / vinotéky", která obsahuje 60 produktů. Pokud této kategorii nastavíte kategorizaci "Heureka.cz | Bílé zboží | Velké spotřebiče | Chladničky | Vitríny a vinotéky", pošle eshop heurece u všech 60 produktů, že se jedná o vinotéku.

Příklad 2: Pokud by v této kategorii byl zároveň zařazen napájecí zdroj (příslušenství k některé z prodávaných vinoték), měla by se u něj posílat jiná kategorizace. U tohoto produktu tak stačí v detailu (Zboží → Produkty → detail produktu → záložka SEO) zadat jinou kategorizaci (nastavení v detailu produktu má přednost před nastavením kategorie)

 

Jak kategorizaci nastavím?

Nastavení můžete provést u jednotlivých kategorií a podkategorií v Horní menu → Zboží → Kategorie: detail kategorie, v záložce „Obecná nastavení“. V části určené zbožovým vyhledávačům naleznete všechny zbožové vyhledávače, které eshop podporuje.

Kliknutím na aktivní odkaz „vybrat“ se Vám otevře dialogové okno se stromem aktivních kategorií pro daný zbožový vyhledávač. Z něj můžete vybrat kategorii, díky čemuž bude usnadněno párování, a tudíž zobrazování zboží z Vašeho eshopu na příslušném vyhledávači.

Do určených textových polí můžete samozřejmě vepsat svůj vlastní text, ale riskujete tím, že kategorie nebudou správně přiřazeny.