Hlavní stránka
>
Synchronizace

Synchronizace

Mnoho změn a nastavení v e-shopu nemá okamžitý efekt. Pokud například naimportujete nový ceník nebo hromadně nastavíte marže pro kategorii, je třeba určit u každého produktu nejlevnějšího dodavatele, nebo přepočítat všechny ceny produktů. Všechny tyto aktualizace má na práci modul Synchronizace. (Dávkový import -> Synchronizace)

Synchronizaci není nutno provádět po každém importu ceníku. Synchronizaci provádíme ve chvíli, kdy chceme, aby se nové údaje projevily v e-shopu.

Příklad: Při prvním importu zboží naimportujeme největší ceník a zboží rozřadíme do kategorií. Poté naimportujeme postupně všechny další ceníky a až poté provedeme synchronizaci. Po té co je synchronizace dokončena, má zboží v e-shopu aktualizované ceny, dph, marže atd. Můžeme tedy klidně prodávat.

Během provozu e-shopu nám budou naši dodavatelé zasílat nové ceníky. Dejme tomu, že první dva dodavatelé zašlou platný ceník vždy v  pondělí. My načteme oba ceníky a poté provedeme synchronizaci. Ostatní dodavatelé dodávají své ceníky jen jedou za měsíc, vždy první středu v měsíci. Ceník tak naimportujeme ten den, kdy přijde a provedeme synchronizaci.