Hlavní stránka
>
Prodej ve více jednotkách

Prodej ve více jednotkách

Pokud máte objednán modul "prodej ve více jednotkách", můžete v detailu produktu nadefinovat, v jakých jednotkách se produkt prodává (např. zda může zákazník objednávat po kusech, baleních nebo paletách).

Jak povolit konkrétní jednotky

Abyste mohli určit, v jakých jednotkách jde produkt prodávat, musíte nejprve založit samotné jednotky. To uděláte v číselníku jednotek (horní menu - číselníky - číselník jednotek). Poté postupujte následovně:

  1. V detailu produktu klikněte na tlačítko "Vícejednotkový prodej"
  2. V okně, které se Vám otevře, klikněte na tlačítko "přidat jednotku" - každý klik přidá jeden řádek, na kterém můžete vybrat samotnou jednotku, množství a slevu
    1. sloupec jednotka - zde vyberte konkrétní jednotku, kterou chcete pro prodej povolit
    2. množství - každý produkt má na své kartě určenou hlavní jednotku. Sloupec množství pak určuje, jaké množství základní jednotky je obsaženo ve vámi nově přidané jednotce. Příklad: prodáváte sklenice a prodáváte je na kusy. Základní jednotkou je tedy jeden kus. Ve vícejednotkovém prodeji chcete povolit prodej na balení a palety. U řádku balení tedy zadáte 8 (v balení je 8 kusů) a u řádku paleta zadáte 160 (na jedné paletě je 160 sklenic)
    3. sleva - tento sloupec určuje, o kolik se má slevit cena za základní jednotku, pokud si zákazník objedná. Příklad: prodáváte sklenice a jedna sklenice stojí 20 Kč. Pokud do řádku s balením zadáte slevu 2% a do řádku s paletou 5%, tak v případě že zákazník objedná balení, získá jednu sklenici za 19.6Kč a v případě, že objedná paletu, získá jednu sklenici za 19 Kč.

 

Co je small Unit?

Small unit je jednotka, ve které nejde produkt koupit, ale zároveň je to jednotka, pro kterou se zadává cena produktu.

Příklad: Budete prodávat rukavice. V detailu produktu máte zadánu cenu 50 Kč a jako jednotku u produktu máte zadáno pár (jeden pár tedy stojí 50 Kč). Pokud však kliknete na tlačítko "vícejednotkový prodej" a zaškrknete "povolit small unit", zobrazí se Vám nová volba, ve které můžete zvolit jednotku a množství. Pokud zde zadáte "ks" a "2", znamená to, že v páru jsou 2 kusy a jeden pár bude stát 100 Kč (2 x 50).