Hlavní stránka
>
Jak vyplnit popis kategorie?

Popis kategorie

Popis kategorie slouží jak lidem, tak vyhledávacím robotům k pochopení, co lze v dané kategorii najít.

Kde vyplním popis kategorie?

V závislosti na vaší grafické šabloně, může kategorie obsahovat několik oblastí, kde se může vypisovat její popis (např. popis pod názvem kategorie, popis v levém sloupci atd.). Z toho důvodu můžete v nastavení kategorie najít několik záložek, pod kterými lze popis kategorie vyplnit. 

První popis najdete pod záložkou "Výchozí oblast". Po kliknutí na záložku se vám zobrazí textový editor, do kterého můžete popis zadat. V případě, že je ve vaší šabloně více oblastí, kde se může popis zobrazovat, uvidíte v nastavení více záložek.

Popis kategorie a SEO

Kvalitní textový obsah je jedním z nejdůležitějších hodnotících faktorů ze strany vyhledávačů. Proto jeho přípravu nepodceňujte.

Náš tip 1: Klíčová slova se nesnažte nacpat do popisu na sílu. Popis ve stylu "V této kategorii najdete autosedačky, dětské autosedačky, autosedačky do auta, autosedačky pro děti 0-1 rok, autosedačky pro děti 1-3 roky, nové autosedačky, použité autosedačky...." nemá smysl. Pokud máte v eshopu podobnou kategorii, vyplatí se vytvořit v ní podkategorie pro jednotlivé cílové skupiny (např. rozdělení autosedaček dle věku, nebo dle typu uchycení) a do těchto kategorií popsat čím se autosedačky pro děti 0-1 rok liší, podle čeho poznat kvalitní autosedačku pro dítě od jednoho do tří let. Ukažte, že rozumíte sortimentu, který nabízíte.

Náš tip 2: prolinkujte kategorie v textu. Napsali jste v popise kategorie autosedaček pro děti od jednoho do tří let, čím se liší oproti autosedačkám pro kojence? Označte text "autosedačky pro kojence" a udělejte z něj odkaz na příslušnou kategorii.