>
Nastavení IP lokátoru

Nastavení IP lokátoru

IP lokátor

IP lokátor Vám pomůže nabídnout produkty i do zahraničí. Umí přepínat měnu dle pozice zákazníka a také přepne stránky do určitého jazyka. Tzn. v momentě, kdy navštíví Váš eshop zákazník např. ze Slovenska, může mu eshop automaticky nabídnout texty v češtině, ale měnu v eurech.

Tuto funkci můžete ovládat pouze v případě, že máte zakoupen modul IP lokátor. Pro správnou funkčnost je třeba nastavit Číselník států (Horní menu → Číselníky → Číselník států) a jazykové mutace (Horní menu → Číselníky → jazykové mutace).

Pro nastavení IP lokátoru vyberte z rozbalovacího menu jednu z položek:

 

  • Je zakázán - vypne IP lokátor

  • Změní měnu: v případě příchodu zákazníka z jiné země přepne automaticky měnu, ve které se mu budou zobrazovat ceny zboží, jazyk textů v eshopu se nemění. Pro určení měny je nezbytné, abyste provedli přednastavení v Horní menu: Číselníky → Číselníku států.
    Můžete využít v případě eshopu společného pro ČR a SR, kde nepotřebujete překlad, ale hlavně změnu měny.

  • Změní jazyk: v případě příchodu zákazníka z jiné země přepne automaticky jazyk textů v e-shopu, měna se nemění. Pro změnu jazyka v eshopu je nutné mít k dispozici jazykové mutace, které se dle nastavení v Horní menu: Číselníky → Číselník státu změní.

  • Změní měnu i jazyk: v případě příchodu zákazníka z jiné země přepne automaticky jazyk textů e-shopu i měnu, ve které se mu budou zobrazovat ceny zboží.

Nastavení nezapomeňte uložit kliknutím na tlačítko Uložit.