Hlavní stránka
>
Napojení na Slevomat

Napojení na Slevomat

Slevomat.cz

 

Pro rozšíření prodeje mimo vlastní eshop, můžete využít služby prodejního portálu Slevomat.cz a oslovit tak další potencionální zájemce. Co k tomu budete potřebovat? Především aktivní modul „Napojení na Slevomat“, který si můžete objednat prostřednictvím svého účtu technické podpory a dále partnerský účet této služby.

Jak postupovat

Po přihlášení do partnerského účtu slevomatu, je třeba nejprve aktivovat API rozhraní. Při této aktivaci získáte tři bezpečnostní klíče, které si musíte zapsat, anebo zkopírovat a uložit. Tyto klíče již není možné opětovně získat a není možné je zpětně dohledat.

Ve svém partnerském účtu je dále nutné nastavit tyto položky:

  1. Zatrhnout možnost „Dostávat denní souhrn objednávek“
  2. Do textového pole vložit kořenovou URL API, ve tvaru http://www.adresa-webu.cz/slevomat-zbozi-api/v1
  3. Zvolit možnost „Testovací rozhraní a export skutečných objednávek“

 

 

 

Co konkrétně modul dělá

Modul je napojen na API rozhraní portálu slevomat.cz a slouží k oboustrannému přenosu objednávek do administrace eshopu a jejich aktualizaci jak v eshopu, tak i na slevomatu. Objednávky ze slevomatu jsou importovány do eshopu okamžitě po založení. V detailu objednávky uložené v administraci eshopu, naleznete v textovém poli označeném jako "Systémové informace" poznámku, že tato objednávka byla přenesena ze slevomatu.cz. Stav objednávky můžete aktualizovat jak v administraci eshopu, tak i v administraci slevomazu.cz, informace o změně je přenášena obousměrně.

Pokud potřebujete objednávku navázat na skladové zásoby eshopu, pak při zakládání produktů v administraci slevomatu, je nutné produktům zadávat stejné ID jako mají přidělené v administraci eshopu. Takovéto produkty pak budou moci být i automaticky vyskladněny.

Veškeré produkty, které mají být nabízeny prostřednictvím portálu slevomat.cz, je nutné zde založit ručně. Modul neslouží k importu položek z eshopu, pouze k exportu objednávek ze slevomatu.cz.

Co je třeba nastavit v eshopu

V administraci eshopu v Horním menu - záložka Nastavení, vyberete sekci Nastavení a v jejím pravém sloupci položku Slevomat. 

Zde pak vložíte do příslušných textových polí tři bezpečnostní klíče, které jste získali při aktivaci API rozhraní a potvrdíte provedené změny.