Hlavní stránka
>
Marže kategorií

Marže kategorií

K čemu slouží marže kategorií?

Marže kategorií slouží k navýšení cen těch produktů, které importujete od dodavatele.

Marže kategorií můžete nastavit v Horní menu → Zboží → Kategorie → detail kategorie → záložka Marže podkategorií.

V této záložce se Vám zobrazuje tabulka s možností nastavení marží pro danou kategorii s ohledem na všechny dealerské skupiny, které máte zavedeny ve Vašem eshopu v Horní menu → Systém → Správa dealerských kategorií. V případě hlavních kategorií, se Vám zde zobrazuje i tabulka nastavení marží příslušných podkategorií.

Nastavení provedete vepsáním hodnoty do příslušného okna tabulky. Pro aktivování tohoto nastavení pak v posledním sloupci přepněte přepínač na „Ano“. Nezapomeňte nastavení uložit kliknutím na tlačítko „Uložit změny“.

 

Na jaké produkty se marže aplikuje?

Marže se aplikují pouze na produkty, které jsou načítány od dodavatele (např. pomocí dávkového importu).

Kdy se projeví změny v cenách?

Vámi provedené změny se v cenách produktů projeví až po provedení nového importu, nebo provedení synchronizace změn. (synchronizace změn je modul který zajistí přepsání změn z načtených dat v případě, že neprovádíte načtení dat přímo do eshopu - týká se pouze starších importů)

Na co si dát pozor?

Měnit marže kategorií nedoporučujeme zejména v případě, máte-li produkty zařazené najednou ve více kategoriích. Pokud by byl produkt zařazen například do dvou kategorií najednou a každá kategorie by měla nastaveny jiné marže, změnila by se cena pokaždé jinak (pokaždé by se vybrala marže z jiné kategorie)