Hlavní stránka
>
Jak založit produkt?

Jak založit produkt?

Produkty lze do systému vložit dvěma způsoby.

  1. Ruční vkládání, které je ovšem časově velmi náročné a je využitelné v případě, že počet Vašich produktů není vysoký. Ručně vložit můžete i produkty, které nejsou vázány na dávkový import od dodavatele.
  2. Dávkový import“, který získává informace o produktech z ceníku zboží dodavatelů. Více viz dávkový import.

Jak založit nový produkt ručně?

V Horní menu → Zboží → Produkty v přehledu produktů klikněte na tlačítko „Nový produkt“. Otevře se Vám nová karta, do které je nutné vyplnit potřebné údaje – viz Jak vyplnit základní údaje.

Pro to, abyste mohli produkt uložit, je nezbytné vyplnit alespoň název produktu. Kód se generuje automaticky z přednastavené číselné řady, kterou si můžete přednastavit v Horní menu → Číselníky → číselné řady nebo je nastaven importem. Více v Jak vyplnit kód?

Po vyplnění uložte kliknutím na tlačítko:

„Uložit změny“ → produkt a změny v něm se uloží, přičemž zůstáváte v jeho detailu

„Uložit změny a zpět na seznam“ → produkt a změny v něm se uloží, přičemž se kliknutím na toto tlačítko zároveň vrátíte do přehledu všech produktů Vašeho eshopu.

Jak duplikovat existující produkt? 

Duplikovat existující produkt můžete vstupem do detailu tohoto produktu (kliknutím na odkaz "detail" v přehledu všech produktů v Horní menu → Zboží → Produkty.) Po té klikněte na tlačítko „Vytvořit kopii“. Otevře se Vám karta již duplikovaného produktu s většinou údajů, zkopírovaných z originálního produktu. V kartě můžete provést potřebné změny, nezapomeňte je uložit.

Duplikovaní produktu se může hodit například v případech, když:

  1. se stejný produkt liší pouze barvou a díky tomu i cenou
  2. u některých produktů došlo k poškození obalu a vy je chcete prodat se slevou
  3. chcete do svého eshopu zavést novou kolekci produktů, které jsou stejné jako Vaše stávající produkty, ale došlo u nich k nějakému vylepšení, drobné změně v názvu, kvůli kterému ovšem nechcete ztrácet čas ručním zakládáním nových produktů

Co vše se z původního produktu zkopíruje?

Ze záložek originálního produktu se duplikuje vše s výjimkou:

  1. variant produktu (záložka varianty), jejichž případnou duplikací by vznikly nové skladové položky
  2. kódu, který se generuje automaticky z přednastavené číselné řady, kterou si můžete nastavit v Horní menu: Číselníky → číselné řady

Co vše bych měl u produktu vyplnit?

Jakým způsobem vyplnit základní údaje u produktů a na co si dávat pozor, naleznete v nápovědě Jak vyplnit základní údaje.