Hlavní stránka
>
Jak vyplnit parametry produktu?

Jak vyplnit parametry produktu?

Pro vyplnění parametrů produktů musíte mít aktivován modul Parametry produktu.

Co jsou parametry produktu?

Parametr produktu určuje například specifickou vlastnost, technická data týkající se produktu. Pokud prodáváte oblečení, hlavními parametry produktů budou například velikost, barva a materiál, v případě prodeje notebooků půjde o operační systém, procesor, paměť.

Parametry produktu mohou být pro větší přehlednost samostatně zobrazeny v jeho detailu. Zákazník může dle Vámi definovaných parametrů produkty mezi sebou porovnávat. Opravdu důležité parametry lze přiřadit ke zvoleným kategoriím tak, aby podle nich bylo možné zboží i filtrovat.

Zobrazení parametrů v klientské části eshopu je závislé na Vaší grafické šabloně.

Jak přidám k produktu parametr?

Přejděte do Horní menu → Zboží → Produkty → detail produktu → záložka Parametry. Klikněte na tlačítko Přidat parametr. Otevře se Vám přehled okruhů parametrů, jejichž obsah si otevřete kliknutím na příslušný řádek. Parametr k produktu přidáte kliknutím na řádek s parametrem. 

TIP: Parametry mohou být i importovány od Vašich dodavatelů, nemusíte je tak plnit ručně.

Jak přidat parametr pomocí šablony?

Pokud zadáváte často ty samé parametry, můžete je zadávat pomocí šablon parametrů. (vice v samostatném článku) Pomocí šablony můžete vložit několik parametrů najednou.

Přejděte do Horní menu → Zboží → Produkty → detail produktu → záložka Parametry. Klikněte na tlačítko Přidat šablonu parametrů. Otevře se Vám přehled všech šablon, kde kliknutím na příslušný řádek přidáte šablonu k produktu.

Může být u produktu jeden parametr víckrát?

Ano, může. Tohoto nastavení využijete u produktů, u kterých potřebujete nastavit stejný parametr, ale s odlišnou hodnotou. Klasickým příkladem může být barva oblečení (tričko je červené s bílými pruhy).

Exportuje se parametr na zbožové vyhledávače?

Parametry pro zbožové vyhledávače se přenáší prostřednictvím feedu automaticky, pouze v případě Heureka.cz je tento přenos závislý na nastavení v Horní menu → Číselníky → Číselník parametrů → záložka Heureka.cz.

Aby se parametry správně na Heureka.cz přenášely, je potřeba přiřadit ke každému význam výběrem z rozbalovacího menu v sloupci Význam pro heureku.cz.

Máte-li u hlavních produktů nastaveny varianty, které se exportují na zbožové vyhledávače, parametry, které tyto varianty tvoří, se exportují automaticky a vždycky. (nemusíte nic nastavovat)