Hlavní stránka
>
Jak spravovat diskuse?

Jak spravovat diskuse?

Přehled diskusí

V Horní menu → Komunikace → Diskuse naleznete přehled diskusí, kde byl již založen nějaký příspěvek. Přehled těchto oblastí naleznete v levém menu nahoře. U každého tlačítka naleznete číslo, určující počet příspěvků, které ještě nebyly přečteny, případně nebyly schváleny.

Pod oblastmi se nachází strom kategorií, dle kterého si můžete filtrovat diskuze k produktům. Dle nastavení u Vypsat i produkty ze všech podkategorií se Vám zobrazí nebo nezobrazí diskuze k produktům z podkategorií.

Kliknutím na tlačítko Vypsat vše, se Vám zobrazí všechny diskuze.

Detail diskuze

Do detailu diskuze se dostanete kliknutím na detail v levém sloupci přehledu diskuzí.

Zobrazí se Vám všechny příspěvky, které můžete schválit, zamítnout nebo odpovědět na ně.

Schvalování/ zakazování diskusních příspěvků

Vyberte konkrétní příspěvek označením zaškrtávacího pole a následně kliknutím na tlačítko zvolte jednu z operací v horní liště.

Odpovědět na příspěvky

Klikněte na odpovědět vpravo na řádku konkrétního příspěvku. Otevře se Vám textový editor, do které vepište svou odpověď a klikněte na tlačítko odeslat.

Pro zobrazení je nutné Vaši odpověď schválit.

Jak omezit, kdo může do diskusí přispívat

V případě, že chcete omezit možnost přispívat příspěvky do diskuzí pouze pro přihlášené zákazníky, přejděte do Horní menu→ Nastavení → Nastavení → Levé menu → Diskuse a hodnocení a z rozbalovacího menu u Do diskuse mohou přidávat příspěvky pouze přihlášení zvolte  Pouze přihlášení a uložte.

Stejným způsobem a na stejném místě můžete také ovlivnit možnost odpovídat na vložené příspěvky a to v rozbalovacím menu u V diskusi mohou odpovídat.

Jak najít poslední diskutované články

Klikněte na záhlaví sloupce Poslední příspěvek diskuze v přehledu některé z oblastí. Diskuze se Vám chronologicky seřadí. Tvar šipky v hlavičce tohoto sloupce určuje, jestli jde o seřazení sestupné nebo vzestupné.

Zasílání upozornění na příspěvek v diskusi na email

V případě, že chcete být jako administrátoři okamžitě informováni o novém příspěvku v diskuzích, můžete si nastavit odesílání upozornění na email. Přejděte do nastavení diskuze (Horní menu→ Nastavení → Nastavení → Levé menu → Diskuse a hodnocení) a z rozbalovacího menu u Odesílat upozornění na příspěvky z diskuse administrátorovi emailem zvolte Ano a uložte.

Upozornění na každý nový příspěvek bude odesláno na email, který máte nastavený v administraci (Horní menu → Nastavení → Levé menu → Web).

Jaké upozornění chodí diskutujícím na email?

V případě, že zákazník napíše příspěvek do diskuze a společně s ním odešle i svou emailovou adresu odchází na uvedený email zpráva s informací o vložení tohoto příspěvku nebo jakéhokoliv dalšího a možností zrušit její sledování. Vzhled a obsah tohoto emailu si můžete nastavit v šablonách emailů.

Zapnout a vypnout tuto funkci můžete přímo v šabloně emailu (Horní menu→ Komunikace → Šablony emailů → detail šablony emailu z diskuze) v pravé části označením zaškrtávacího pole Posílat zákazníkovi.