>
Jak se zbavit duplicitních parametrů?

Jak se zbavit duplicitních parametrů?

Máte v databázi jeden parametr víckrát? Tento návod Vám pomůže zbavit se duplicit v číselníku parametrů, pokud se jedná o parametry importované od dodavatelů

 

Příklad problému:

Dejme tomu, že v databázi máte 2x parametr barva. Jeden dodavatel posílá "barva: červená" a druhý posílá parametr "Color" s hodnotami "light red" a "dark red". Vy chcete nabídnout zákazníkovi jednotné barvy a tak chcete mít v databázi pouze jeden parametr s názvem "Barva". Stejně tak nechcete zorbazovat 3 druhy červené, ale pouze jeden.

 

Řešení:

  1. V menu číselníky klikněte na položku "číselník parametrů"
  2. Zde byste měli mít založen parametr "Barva" (typ enum) s přiřazenými hodnotami (např. červená). Tento parametr bude nakonci ten, který se bude zobrazovat zákazníkům. Pokud ještě parametr založen nemáte, postupujte podle návodu pro přidání parametru.
  3. V horním menu vyberte záložku "Importované". Před sebou uvidíte seznam parametrů, které se importují od dodavatelů. (Na každé stránce výpisu najdete jeden parametr se všemi jeho hodnotami.)
  4. Pomocí listování najděte duplicitní parametr, kterého se potřebujete zbavit.
  5. Kliknutím na řádek s konkrétní hodnotou (řádek zezelená) vyberete hodnoty, které jsou v eshopu duplicitní (pomocí shift můžete označit více hodnot současně)
  6. V horním menu kliknete na "Spojit s jiným parametrem". Otevře se Vám okno, ve kterém jsou vypsány všechny parametry, se kterými lze spojovat. Kliknutím na konkrétní parametr se vypíší všechny dostupné hodnoty. 
  7. Klikněte na konkrétní hodnotu, se kterou chcete editovaný parametr spojit. Okno se zavře a v tabulce s parametry uvidíte ve sloupci "importuje se do databáze" napsáno, pod jakou hodnotou se tento parametr bude nově importovat.
  8. V hodním menu klikněte na "uložit změny"

Veškeré změny je potřeba provést pouze jednou.

Změny v parametrech se projeví až po příštím importu od dodavatele.