Hlavní stránka
>
Jak používat textové stránky

Jak používat textové stránky

Co jsou textové stránky

Textové stránky jsou prostorem, kde můžete vkládat ze zákona povinné a jinak důležité informace pro Vaše zákazníky.

Kromě těch povinných je výhodné dát k dispozici návštěvníkům eshopu i další informace například dle okruhu výrobků, dle cílové skupiny. Zkuste se zamyslet nad informacemi, které by byly pro Vaše zákazníky užitečné, odpovězte dopředu na jejich otázky.

Eshopy s kvalitními, originálními texty, obsahující klíčová slova jsou upřednostňovány vyhledávači.

Přehled textových stránek

V Horní menu → Komunikace → Textové stránky můžete vytvářet nové stránky s texty, editovat již založené, případně je mazat.

Všechny textové stránky se Vám zde zobrazují v přehledné tabulce. Pro přechod do jejich detailu a změnu údajů klikněte na Edituj v příslušném řádku.

V levém sloupci se Vám zobrazují všechny oblasti, do kterých můžete textové stránky vkládat (nastavení je závislé na Vaší grafické šabloně). Kliknutím na každou z nich se Vám vyfiltrují ty, které se v dané oblasti nachází.

V založených textových stránkách můžete vyhledávat dle obsahu textu vložením hledaného textu do textového pole u Obsahuje text a klinutím na Hledej.

Pořadí textových stránek můžete měnit dvěma způsoby. V obou případech označte příslušný řádek nebo více řádků (Jak hromadně označit položky) levým tlačítkem myši a následně

 1. změňte pozici tahem myši přímo v tabulce s textovými stránkami
 2. vyberte pozici z rozbalovacího menu u Přesunout označené před:

Jak přidat novou textovou stránku?

Přejděte do nastavení Textových stránek (Horní menu → Komunikace → Textové stránky) a klikněte na tlačítko Přidat textovou stránku. Otevře se Vám textový editor, do kterého můžete vepsat a následně upravit text.

V záložce Nastavení nad textovým editorem nezapomeňte vepsat název stránky, který se zobrazí jako odkaz na příslušný text a oblast, kde se má tento odkaz zobrazit.

Textovou stránku nezapomeňte uložit kliknutím na tlačítko Uložit změny.

Tlačítkem Zpět se dostanete do přehledu textových stránek.

Kde se textové stránky zobrazí?

Zobrazení textových stránek je dáno designem Vašeho eshopu.

Oblasti, do kterých můžete odkazy na jednotlivé textové stránky vkládat, jsou zobrazeny v levém sloupci. Kliknutím na kteroukoliv položku se Vám zobrazí ty stránky, které byly zařazeny do dané oblasti.

Stejné oblasti pak naleznete v rozbalovacím menu detailu každé textové stránky (Horní menu → Komunikace → Textové stránky → detail textové stránky). Výběrem z tohoto menu určíte, kde se odkaz na text zobrazí.

Skrytí textové stránky

V případě, že potřebujete textovou stránku skrýt, můžete tak učinit dvěma způsoby:

 1. V přehledu textových stránek označte příslušný řádek kliknutím myši (podbarví se zeleně) a klikněte na tlačítko Skrýt. Následně potvrďte kliknutím na Ok v dialogovém okně. Pokud označíte více textových stránek, můžete tuto akci provést hromadně. (Jak hromadně označit položky)
 2. Přejděte do detailu textové stránky stránky (Horní menu → Komunikace → Textové stránky → edituj v příslušném řádku textové stránky) a z rozbalovacího menu u Má být stránka zobrazena v e-shopu?  zvolte položku Ne a nastavení uložte.

Upozornění: Pokud stránku skryjete, nebude dostupná pro vyhledávače.

Speciální textové stránky

Tyto stránky jsou ve Vašem eshopu přednastaveny automaticky a nelze je smazat, jelikož zde musí být z legislativních důvodů nebo jsou důležité pro SEO.

Jde o tyto stránky:

 1. Obchodní podmínky

Jedna z nejdůležitějších textových stránek, ze zákona povinná, která by měla obsahovat:

 •  totožnost obchodníka (např. obchodní firma, adresa, telefonní číslo)
 •  základní charakteristiku nabízeného zboží a / nebo služeb
 •  dodací podmínky včetně uvedení dalších nákladů
 •  způsob objednání (uzavření kupní smlouvy)
 •  údaj o době trvání závazku a podmínky jeho ukončení
 •  odstoupení od smlouvy
 •  platební podmínky
 •  reklamační řád

Vzor k vyplnění obchodních podmínek naleznete ZDE.

 1.  Stránka 404

Ve své podstatě jde o stránku, která může odradit zákazníky od hledání ve Vašem eshopu, proto je její obsah důležitý. Měla by v prvé řadě obsahovat omluvu za nenalezení požadované URL adresy či produktu a návrhy, jak a kde pokračovat v hledání – vyhledávací pole, odkaz na homepage, případně seznam kategorií.

Tato stránka se může zobrazit Vašim zákazníkům v několika případech:

 •         Zákazníci hledají produkt, který byl již odstraněn nebo není na skladě.
 •         Server, na kterém je umístěna hledaná www stránka, má potíže.
 •         Zákazník zadal do prohlížeče chybnou URL adresu nebo adresu s překlepem.