Hlavní stránka
>
Jak používat textové novinky?

Jak používat textové novinky?

Co jsou textové novinky

Novinky slouží k sdělování aktuálních informací například o nových produktech nebo službách, mohou pomoct zvýšit komerční úspěšnost a svým originálním obsahem jsou důležité pro SEO.

Všechny zveřejněné novinky se zobrazují jako stránkovaný výpis v textové stránce, která je v eshopu již automaticky založena.

Přehled textových novinek

V Horní menu → Komunikace → Novinky můžete novinky vytvářet, editovat, mazat nebo měnit jejich pořadí.

Všechny založené novinky se Vám zobrazují v přehledné tabulce. Chronologicky seřadit si je můžete kliknutím na záhlaví sloupce Datum od nebo Datum do. Novinky s nespecifikovaným datem platnosti se zobrazují na konci.

Pro přechod na jinou stranu tohoto výpisu využijte stránkování v pravém horním rohu.

Pro přechod do detailu novinky a změnu údajů klikněte na Edituj v příslušném řádku.

V levém sloupci se Vám zobrazují všechny oblasti, do kterých můžete novinky vkládat (nastavení je závislé na Vaší grafické šabloně). Kliknutím na každou z nich se Vám vyfiltrují ty, které se v dané oblasti nachází.

V založených novinkách můžete vyhledávat dle obsahu textu vložením hledaného textu do textového pole u Obsahuje text a kliknutím na Hledej.

Jak založit novinku?

Přejděte do nastavení novinek (Horní menu → Komunikace → Novinky) a klikněte na tlačítko Přidat novinku. Otevře se Vám textový editor, do kterého můžete vepsat a následně upravit text.

V záložce Nastavení nad textovým editorem nezapomeňte vepsat název stránky, který se zobrazí jako odkaz na příslušný text a oblast, kde se má tento odkaz zobrazit. Určitě nastavte dobu platnosti novinky výběrem z kalendáře nebo vepsáním data ve formátu DD.MM.RRRR.

Zobrazení novinky v eshopu pak nastavte v rozbalovacím menu u má být stránka zobrazena v eshopu?

Vytvořenou novinku nezapomeňte uložit kliknutím na tlačítko Uložit změny.

Tlačítkem Zpět se dostanete do výpisu novinek.

Kde se novinky zobrazí?

Zobrazení novinek je dáno designem Vašeho eshopu.

Oblasti, do kterých můžete odkazy s novinkami vkládat, najdete v levém sloupci. Kliknutím na kteroukoliv položku se Vám zobrazí všechny, které byly zařazeny do dané oblasti.

Stejné oblasti pak naleznete v rozbalovacím menu detailu každé novinky (Horní menu → Komunikace → Novinky → detail novinky). Výběrem z tohoto menu určíte, kde se odkaz na text zobrazí.

Skrytí novinky

V případě, že potřebujete novinku skrýt, můžete tak učinit třemi způsoby:

  1. V přehledu novinek označte příslušný řádek kliknutím myši (podbarví se zeleně) a klikněte na tlačítko Skrýt. Následně potvrďte kliknutím na Ok v dialogovém okně. Pokud označíte více novinek, můžete tuto akci provést hromadně. (Jak hromadně označit položky)
  2. Přejděte do detailu novinky (Horní menu → Komunikace → Novinky → edituj v příslušném řádku textové stránky) a z rozbalovacího menu u Má být stránka zobrazena v e-shopu?  zvolte položku Ne, zákazníci ji nesmí vidět a nastavení uložte.
  3. V případě, že chcete, aby Zákazníci viděli novinku pouze v době její platnosti a po uplynutí této doby se automaticky skryla, vyberte položku Ano, ale pouze v době platnosti.

Upozornění: Pokud bude novinka skrytá, nebude dostupná pro vyhledávače.