Hlavní stránka
>
Jak používat bannery?

Jak používat bannery?

Co jsou bannery?

Bannery jsou obrázky, případně animace, které jsou jednou z nejčastějších forem reklamy na internetu. Slouží k prezentaci nabízeného zboží, služeb nebo akcí.

Kde se bannery zobrazují?

Zobrazení bannerů je závislé na rozvržení Vaší grafické šablony. Všechny oblasti, do kterých můžete bannery vkládat a které jsou podporovány Vaším designem, uvidíte v administraci (Horní menu → Komunikace → Bannery).

Jak přidám banner?

Bannery do eshopu přidáte v Horní menu → Komunikace → Bannery.

Z levého stromu kategorií vyberte kliknutím kategorii, do které chcete banner umístit. Vyberte oblast, kam si přejete banner umístit a klikněte na tlačítko Přidat banner. Klikněte na tlačítko Nahrát obrázek a z uložiště vyberte požadovaný obrázek a nahrajte.

V nastavení banneru můžete vyplnit:

  • Produkt, na který banner bude odkazovat případně konkrétní url adresu. Pro výběr je třeba označit zaškrtávací pole.

V případě produktu stačí kliknout na tlačítko Změnit a ze zobrazeného seznamu kliknutím myši vložte konkrétní produkt. Url adresu vepište do textového pole.

  • Cíl odkazu

Určuje, zda-li se daný odkaz zobrazí ve stejném nebo novém okně. Musí být podporován grafickou šablonou.

  • Zobrazení banneru

Výběrem z rozbalovacího menu můžete konkrétní banner skrýt nebo zobrazit.

 

Rozměry bannerů

Rozměry bannerů jsou závislé na Vaší grafice. V administraci se u každého banneru zobrazuje doporučená velikost, ale pokud se Vám stane, že nahrajete obrázek menší či větší, obrázek bude přizpůsoben daným rozměrům.

Tyto bannery chci použít i pro všechny podkategorie

Abyste nemuseli složitě nastavovat stejné bannery ve všech podkategoriích právě spravované kategorie, můžete označit toto zaškrtávací pole. Ve všech podkategoriích se tak zobrazí stejné bannery. Změnu nezapomeňte uložit.

Jak zadám rozdílné bannery pro různé jazyky?

Stačí se v záhlaví pod horním menu přesunout kliknutím na jazykovou zkratku a v administraci (Horní menu → Komunikace → Bannery) nastavit cizojazyčné bannery.

V ostatních jazykových mutacích je ovšem nutné zobrazené bannery skrýt, aby se nezobrazovaly všechny najednou.  Učiníte tak přechodem do příslušné jazykové mutace a v konkrétní kategorii v detailu konkrétního banneru vyberte z rozbalovacího menu u Zobrazení položku Banner je skrytý a uložte.