Hlavní stránka
>
Jak fungují volitelné příplatky?

Jak fungují volitelné příplatky?

Co to je volitelný příplatek?

Volitelný příplatek je poplatek, o který může, ale nemusí být navýšena, případně snížena konečná cena produktu. Vztahuje se většinou na dárkové zabalení, extra služby spojené s nákupem jako poplatek za výnos zboží nebo jeho montáž. Na rozdíl od varianty produktu se nejedná o skladovou položku a nemůže ovlivňovat dostupnost produktu.

Jak zadám volitelný příplatek?

Příplatek nastavíte v záložce Volitelné příplatky přechodem do Horní menu → Zboží → Produkty → detail produktu.

Klikněte na Přidat příplatek a do textového pole vepište jeho název.

Změna výsledné ceny se může projevit procentuálním výpočtem nebo přičtením konkrétní částky.  Pro procentuální výpočet zvolte v řádku konkrétního příplatku z rozbalovacího menu u Změny ceny hodnotu Procentuální, pro přičtení konkrétní částky zvolte hodnotu Absolutní.

Hodnotu k příplatku zadáte kliknutím na tlačítko plus vlevo vedle názvu příplatku. Objeví se Vám nový řádek, z kterého můžete vybrat:

  • Přidat oddělovač

Slouží k vizuálnímu oddělení hodnot příplatku. Musí být podporován Vaší grafickou šablonou.

 

  • Přidat vlastní hodnotu

Kliknutím na toto tlačítko se Vám v právě editovaném příplatku objeví nový řádek, do kterého vepište název hodnoty příplatku.

Pro zadání výše příplatku klikněte na tlačítko plus u dané hodnoty. Otevře se Vám tabulka s cenovými skupinami, nastavenými ve Vašem eshopu. Do příslušných polí vepište výši příplatku.

 

Příklad:

Název příplatku:              Dárkové balení

Hodnoty:                        ANO (nastavíme absolutní nebo procentuální navýšení částky pro jednotlivé cenové skupiny.

NE (ponecháme bez hodnot)

                              

Zvolí-li zákazník ke kupovanému produktu dárkové balení, bude výsledná cena produktu automaticky navýšena dle zadaných hodnot.

 

  •  Přidat hodnoty z číselníku parametrů

Kliknutím na tlačítko se Vám otevře tabulka se všemi parametry, z kterých můžete přidat některý z parametrů a nastavit u něj příplatek. Vložit lze pouze parametry typu výčtový typ.

Tohoto lze využít zejména v případě, upravujete-li dále hotový produkt a pro tuto úpravu potřebujete nastavit příplatek k ceně produktu - například výšivka na tričko.