Hlavní stránka
>
Filtrování dle parametrů - modul filtrování dle parametrů

Filtrování dle parametrů - modul filtrování dle parametrů

Modul Filtrování dle parametrů Vám umožní pro každou kategorii definovat parametry, podle kterých mohou Vaši zákazníci produkty filtrovat. Při zadávání filtrů se zaměřte na to, pod kterými parametry zákazníci sortiment v dané kategorii nejčastěji vyhledávají.

Pro toto nastavení je nejdříve třeba založit parametry, což provedete v Horní menu → Číselníky → Číselník parametrů.

Jak přidat nový parametr do filtru?

Nastavit filtry parametrů k jednotlivým kategoriím můžete v Horní menu → Zboží  → Kategorie → filtry parametrů. Kliknutím v levém menu se dostanete do příslušné kategorie. Parametr přidáte kliknutím na „Přidat parametr“, kdy se Vám objeví nové okno se všemi předem založenými parametry z číselníku parametrů. Kliknutím vyberte jednotlivé položky, podle kterých chcete umožnit zákazníkům vyhledávat v dané kategorii a okno zavřete kliknutím na křížek vpravo nahoře. Nastavení nezapomeňte uložit kliknutím na tlačítko „uložit“.

U každého parametru můžete změnit název, který uvidí Vaší zákazníci a to vepsáním textu do okna ve sloupci „Vlastní název“. Rovněž můžete přidat i popis daného parametru. Vše se zobrazuje v závislosti na Vaší grafické šabloně.

U každého parametru můžete vybrat typ filtru a to kliknutím na tlačítko „změnit typ“ v příslušném řádku. Otevře se Vám nové okno, ze kterého můžete kliknutím vybrat požadovaný typ. Ve sloupci „typ“ vidíte momentální nastavení filtru.

Zobrazení jednotlivých typů filtrů, jejich umístění v v eshopu je závislé na Vaší grafické šabloně.

Typy filtrů:

Posuvník s jednou hodnotou můžete použít při výběru jedné hodnoty - například při filtrování produktů dle doby jejich dodání.

Posuvník s dvěma hodnotami se hodí zejména v momentě, kdy zákazník potřebuje určit nějaký rozsah, z kterého si chce vybrat produkty – například rozsah cenový od – do.

Rolovací menu – jedná se o výběr pouze jednoho parametru z možností, které se zákazníkovi zobrazí až po kliknutí na menu.

Vícenásobný selectbox – zákazníci mohou vybrat více možností z parametrů, které se jim přehledně zobrazují v okně s posuvníky – například velikost.

Vícenásobné zaškrtávací pole – zákazníci mohou vybrat více možností z parametrů, jejichž kompletní výpis se jim přehledně zobrazí na daném místě.

Radiobutton – jedná se o možnost výběru pouze jednoho parametru z více možností.

Chcete-li některý z parametrů smazat, klikněte na „Smazat“ v příslušném řádku a následně na „OK“ pro potvrzení.