Hlavní stránka
>
Dealerské marže v %

Dealerské marže v %

 

Zde můžete nastavit výši dealerských marží pro jednotlivé dealerské kategorie.

Defaultně jsou zde jako výchozí dealerské kategorie nastaveny:

  •          Koncový zákazník
  •          Běžná cena

Dle Vámi zadaného údaje se budou automaticky vypočítávat ceny pro jednotlivé kategorie.

 

Dealerské kategorie si můžete přednastavit v Horní menu: Systém → Správa dealerských kategorií v Systému. Zde lze rovněž nastavit výši těchto marží, která se v tomto nastavení automaticky změní.

Do jednotlivých dealerských kategorií můžete dle svého uvážení přemisťovat registrované zákazníky. Můžete tak provést v Horní menu: Komunikace → Správa zákazníků jejich označením a vložením do příslušné kategorie – vlevo nahoře vyberte příslušnou dealerskou kategorii.

Existují tři způsoby automatického výpočtu dealerských marží pro Váš e-shop.

  1.       V případě dávkového importu dat přes webové rozhraní se Vám dealerské marže automaticky přepočítávají dle nastavení.
  2.       V případě dávkového importu přes speciální, námi vytvořenou aplikaci, se dealerské marže rovněž automaticky vypočítávají, pokud není v konfiguraci této aplikace určeno jinak.
  3.       Automatický přepočet cen dle marží, uvedených v nastavení, při změně v detailu produktu je možný, ale objeví se následně u všech produktů v e-shopu. Pro jeho aktivaci kontaktujte naši technickou podporu.

 

  •          Používat marže kategorií

Volbou ANO/NE můžete povolit nebo zakázat používání marží kategorií.

Pokud jsou povoleny marže kategorií, může systém marže z kategorií aplikovat na produkty, ale pouze v případě, že byly naimportovány přes dávkový import ve webovém rozhraní. U ostatních importů je toto potřeba konzultovat s technickou podporou.