Hlavní stránka
>
Chci si doménu spravovat sám

Chci si doménu spravovat sám

Technickým správcem domény nemusí být vždy Binargon. Pokud jste se rozhodli, že svou doménu chcete spravovat sami, použijte následující údaje:

 

Web i email u Binargonu

Pokud chcete web i email provozovat na serverech Binargonu, liší se nastavení podle toho, zda provozujete Češkou, nebo zahraniční doménu

CZ doména

Pokud doménu spravujete sami a potřebujete, aby vám Binargon provozoval jak web, tak emailové služby, nastavte u domény tzv. NSSET (NSSET je identifikátor, podle kterého dokáží další služby přeložit název domény na IP adresu.)

Od technické podpory si vyžádejte informaci o tom, na kterém serveru vaše prezentace či eshop běží a podle toho použijte jeden z následujících NSSETů

binargon - NSSID:VSHOSTING-BINARGON
binargon2 - NSSID:VSHOSTING-BINARGON2
binargon3 - NSSID:VSHOSTING-BINARGON3

Ostatní domény

Pokud potřebujete pro provoz webu využít jinou než CZ doménu, vyžádejte si od technické podpory informaci o tom, na kterém serveru vaše prezentace či eshop běží a podle toho nastavte tzv. Nameserver.

Server Primární Sekundární
binargon binargon.vshosting.cz ns2.vshosting.cz
binargon2  binargon2.vshosting.cz ns2.vshosting.cz
binargon3  binargon3.vshosting.cz ns2.vshosting.cz

 

 

Web u Binargonu, emaily u google Gmail

Pokud u Binargonu chcete provozovat pouze web, ale pro emaily chcete využívat Gmail, postupujte podle návodu na stránkách google https://support.google.com/a/answer/140034?hl=en

Řešení, kdy emaily provozujete na Gmailu, doporučujeme. Je to zejména z důvodu:

  • Gmail má (a vždy bude mít) lepší antispamový filtr - je to z toho důvodu, že spravuje více emailových schránek současně, má tedy několikanásobně větší vzorek dat.

 

Web u Binargonu, emaily jinde

Pokud u Binargonu chcete provozovat pouze web, ale emaily chcete mít u jiného poskytovatele (např. u stejné společnosti, u které provozujete doménu, nebo máte vlastní emailový server ve firmě), potřebujete nastavit tzv. "A záznam" (AAAA záznamy zatím nepodporujeme). A záznam je místo, kde je uložena IP adresa serveru, na kterém běží vaše prezentace. Pokud tedy do prohlížeče napíšete nějakou adresu, prohlížeč si ji umí přeložit na IP adresu a ví, kde vaši prezentaci najít.

Od technické podpory si vyžádejte informaci o tom, na kterém serveru vaše prezentace či eshop běží a podle toho vyplňte A záznam následovně:

binargon - 78.24.9.81
binargon2 - 78.24.14.28
binargon3 - 78.24.14.90

 

Nastavení SPF

SPF je řešení, které napomáhá proti šíření spamu a zvyšuje důvěryhodnost vašich emailů. Jak jej nastavit najdete v článku jak nastavit SPF.