Hlavní stránka
>
Zboží.cz - Měření konverzí

Zboží.cz - Měření konverzí

Co je to měření konverzí

Měření konverzí je systém pro sběr statistik o nákupech, které jste získali díky Zboží.cz. Pokud je zapnuto, uvidíte v administraci Zboží.cz statistiky o provedených nákupech, cenách prokliků a další.

Jak zapnout měření konverzí

Pokud již nabízíte produkty na Zboží.cz a chcete zapnout měření konverzí, postupujte následovně:

 1. Přejděte do administrace na Zboží.cz (https://admin.zbozi.cz/)
 2. Vyberte záložku "Provozovny"
 3. U provozovny, kterou chcete měřit, klikněte na "více" (v předposledním sloupci). V nabídce, která se Vám rozbalí, uvidíte "Měření konverzí", na tento odkaz klikněte
 4. Dole na stránce, která se Vám otevře, uvidíte dva údaje "ID provozovny" a "Váš unikátní tajný klíč" (tyto budete potřebovat v kroku 6)
 5. V administraci svého eshopu přejděte do Horní menu → Nastavení → Nastavení → Levé menu → Zboží.cz
 6. V sekci "Měření konverzí" vyplňte "ID provozovny" a "Tajný klíč", který jste od zboží.cz dostali

Tip: Testovací režim měření konverzí

V eshopech binargon máte k dispozici tzv. testovací režim měření konverzí. Pokud potřebujete ověřit, zda měření konverzí funguje správně, postupujte takto:

 1. Přejděte na stránku https://sandbox.zbozi.cz/. Zde najdete ID provozovny a Tajný klíč. Tuto stránku musíte nechat otevřenou, nezavírejte ji!
 2. V administraci svého eshopu přejděte do Horní menu → Nastavení → Nastavení → Levé menu → Zboží.cz
  1. Zde nastavte "Povolit testovací režim pro měření konverzí zbozi.cz" na hodnotu "Ano"
  2. Vyplňte pole "ID provozovny" a "Tajný klíč" hodnotami, které jste dostali v bodě 1 (staré hodnoty si poznačte, budete je později znova potřebovat)
 3. V klientské části eshopu udělejte testovací objednávku
 4. Přejděte zpět na stránku z bodu 1. Dole uvidíte tabulku, kde by se měla po čase objevit Vaše testovací objednávka. Pokud objednávka prošla, uvidíte ji zde (případně u ní uvidíte chyby, které Zboží.cz zaznamenalo)

Pozor: po otestování nezapomeňte v Horní menu → Nastavení → Nastavení → Levé menu → Zboží.cz zapnout opět ostré údaje pro měření konverzí.