Hlavní stránka
>
Jak zařadit produkt do kategorie?

Jak zařadit produkt do kategorie?

Zařadit produkty do stromu kategorií můžete dvěma způsoby:

Zařazování v detailu produktu

V případě, že chcete konkrétní produkt zařadit do kategorie, musíte v Horní menu → Zboží → Produkty v přehledu produktů otevřít kliknutím na příslušný řádek jeho detail.

V levém sloupci se Vám zobrazuje strom kategorií, přičemž zobrazení stromu kategorií si můžete editovat ikonkami + a -.

Přejděte kliknutím na záložku kategorie v detailu produktu. Uchopte kliknutím a podržením myši kategorii, do které chcete produkt zařadit, a tahem ji přeneste do těla záložky v detailu daného produktu. Každá kategorie, kterou takto přenesete, se Vám v této záložce objeví, a vy tak máte vždy kontrolu nad tím, v jakých kategoriích je daný produkt zařazen.

Nezapomeňte tyto přesuny uložit kliknutím na tlačítko „Uložit změny“ nebo „Uložit změny a zpět na seznam“.

Hromadné přesouvání v přehledu

V případě, že chcete hromadně přesunout více produktů do určité kategorie, běžte do přehledu produktů v Horní menu → Zboží → Produkty.

Produkty, které chcete přesunout, označte levým tlačítkem myši za současného použití tlačítka CTRL na klávesnici - řádky s označenými produkty se zabarví zeleně. Pokud při tom budete držet i tlačítko SHIFT, můžete vybrat rozsah produktů, které chcete označit. Uchopte všechny označené produkty levým tlačítkem myši a tahem přesuňte do příslušné kategorie. Objeví se dialogové okno, které se Vás zeptá, zda-li opravdu chcete dané produkty přesunout. Pro potvrzení klikněte na tlačítko „OK“, pro zrušení operace klikněte na tlačítko „Zrušit“.