Hlavní stránka
>
Export objednávek dopravcům - Zásilkovna.cz

Export objednávek dopravcům - Zásilkovna.cz

Zásilkovna je služba, která umožní Vašim zákazníkům osobní odběr zboží na velkém množství svých poboček nejen v České republice, ale i na Slovensku. Jejich aktuální seznam naleznete na http://www.zasilkovna.cz/pobocky.

V rámci jejího online systému a po registraci můžete podávat zásilky jednotlivě nebo hromadně. Podáním zásilek získáte čárový kód, kterým označíte zásilky a následně podáte na některé z poboček zásilkovny.

Naše napojení umožňuje pro urychlení procesu odeslání objednávek automatické odesílání Vámi označených zásilek. Pro obě možnosti je nutné následující:

 1. K využívání služeb Zásilkovny je třeba se zaregistrovat na http://www.zasilkovna.cz/registrace-eshopu.
 2. Je třeba mít aktivován modul Exporty pro Zásilkovna.cz, bez kterého nedojde k načtení poboček Zásilkovny do Vašeho eshopu. Aktuální seznam poboček Zásilkovna.cz se v našem systému aktualizuje každý den.
 3. Pro to, abychom mohli exporty aktivovat, je potřeba technické podpoře doručit údaje, potřebné k napojení, které naleznete po registraci pod záložkou Můj účet.
 • Klíč API
 • Heslo API
 • Název eshopu (stejný jako na zásilkovně)
 1. Proveďte nastavení dopravy ve Vašem eshopu

V Horní menu: Nastavení → Správa dopravy a platby kliknutím na tlačítko „Přidat dopravu“ přidejte dopravu. Nastavte základní údaje týkající se této dopravy dle pokynů v Nastavení dopravy. V detailu dopravy v rozbalovacím menu u Dopravní společnosti vyberte Zásilkovna.cz.

 

Správa zásilek pro Zásilkovna.cz

V Horní menu: Export/Import → Exportní filtry → Export pro Zásilkovna.cz můžete spravovat nezpracované objednávky - zásilky.

Výběr ze seznamu

Označením zaškrtávacího pole „ zobrazit jen s fakturou“ a „zobrazit i vyřízené“ můžete stanovit podmínku filtrování zásilek. Další podmínku filtru můžete nastavit v rozbalovacím menu, kde se Vám zobrazí seznam stavů objednávek, který je přednastaven Číselníku objednávek (Horní menu: Systém → Číselník stavů objednávek). Kliknutím myši na tlačítko „Filtrovat“ se Vám zobrazí výpis dle stanovených podmínek.

Chcete-li některé zásilky označit za vyřízené, označte je myší a klikněte na tlačítko „nastavit jako vyřízené“. Dané objednávky se podbarví šedě. V opačném případě, kdy chcete označené zásilky označit jako nevyřízené, zvolte tlačítko „nastavit jako nevyřízené“.

Exporty

 1. Označte myší zásilky, s kterými chcete následně pracovat
 2. Vyberte z následujících akcí:
 • Odeslat do API

Označením zaškrtávacího pole a kliknutím na tlačítko odeslat se zásilky automaticky odešlou přes aplikaci do systému Zásilkovny.

 • Svozový list

Označením zaškrtávacího pole a kliknutím na tlačítko odeslat vytisknete svozový list.

 

Akce

Označením zaškrtávacího pole nastavíte vystavení faktur a jejich tisk.

Výběrem stavu z rozbalovacího menu změníte stav u všech označených objednávek například na „expedováno“, pokud se tento stav nachází v Číselníku stavů objednávek. Při volbě „Neměnit“ zůstanou původní stavy objednávek zachovány.

Dle označení zásilek a následném výběru Vámi zadaných akcí v nabídce pod tímto seznamem budou po kliknutí na tlačítko „odeslat“ provedeny všechny stanovené akce a objednávky budou označeny za vyřízené (podbarví se šedě).

Nastavení, které provedete, zůstává zachováno i do příště, takže jej nemusíte znova nastavovat.