Hlavní stránka
>
Cenový robot

Cenový robot

K čemu sloučí cenový robot

V detailu každého produktu (v sekci SEO) najdete několik nastavení, které ovlivní zobrazení produktu a jeho cenu na Heuréce. Cenový robot umožňuje nastavovat tyto nastavení automaticky.

Cenový robot vám tedy umožní automatizovat cenovou strategii (a tím pozici na Heurece)

 

Co jsou pravidla cenového robota

Mějme jednoduchý příklad: prodáváte zahradní techniku a chcete, aby na Heurece bylo vše z kategorie "Motorové pily" levnější o 100 Kč.

Cenový robot umí změnit cenu produktů právě na základě takovéhoto pravidla (vše z kategorie "Motorové pily").

Vy jako administrátor zadáváte seznam pravidel (podmínek) a k tomu jaké údaje se mají změnit u těch produktů, které tyto pravidla (podmínky) splňují.

 

Jak založit pravidlo

V modulu cenového robota uvidíte jako první seznam již existujících podmínek. (při první návštěvě je prázdný). Pro založení prvního pravidla klikněte na tlačítko "nové pravidlo".

Zobrazí se Vám nová stránka, ve které uvidíte 3 sekce

 

1. Šablona cenového robota

Zde můžete nastavit Název pravidla (slouží pouze pro vaši orientaci), pořadí pravidla (viz níže) a zda je šablona aktivní (vypnutá šablona se nebude aplikovat na žádné produkty)

 

2. Jaké údaje se mají nastavit ovlivněným produktům

V této sekci zadáváte, jaké údaje se mají nastavit produktům, které odpovídají podmínkám (viz další bod)

 1. Na které pozici chcete být?
  Na které pozici v detailu produktu na heurece chcete být?

 2. O kolik levnější chcete být?
  O kolik se má snížit cena oproti vaší konkurenci?

 3. Export cen u produktů
  V detailu produktu na záložce seo máte možnost nastavit, zda chcete cenu na Heureku skutečně exportovat. (může se stát, že chcete cenu pro Heureku skutečně nechat spočítat, ale nechcete ji exportovat do feedu, např. proto že ceny zatím pouze ladíte a testujete)

Příklad: Konkurence prodává stejný produkt za 1000 Kč a 1050 Kč. Pokud zadáte druhou pozici, a snížení o 1 Kč, nastaví eshop cenu na 1049 Kč.

 

3. Na které produkty se má šablona vztahovat

V sekci "Na jaké položky se má šablona vztahovat" můžete definovat 4 sekce (není podmínkou použít všechny)

 1. Vybrat ručně položky, pro které se má změnit cena (můžete tak vybrat konkrétní produkty)
 2. Zadat kategorie, ve kterých musí být produkty zařazeny (např. jen kategorie "zahradní pily")
 3. Zadat podmínky, které musí produkty splňovat (např. jen produkty se stavem "výprodej", jejichž sleva je menší než 10%)
 4. Zadat podmínky, které nesmí produkty splňovat. (např. nesmí se aplikovat na produkty od výrobce "Adidas")

 

Jednoduchý příklad

Pokud chcete, aby se snížila cena u všech produktů se stavem "Výprodej" o 100 Kč, budete postupovat takto:

postup:

V levém sloupci kliknete na tlačítko "Přidej podmínku". Poté klikněte na +stav a vyberete požadovaný stav. Do políčka Úprava minimální ceny zadáte "-100"

 

Příklad pro pokročilé

Chcete, aby se snížila cena u těch produktů, které jsou v kategorii "Boty", mají jako výrobce přiřazeno "Adidas" nebo "Nike", nebo je jejich cena vyšší než 5000 Kč, ale nikdy nesmí být ve stavu "Novinka".

Postup:

V sekci "Pokud budou nějaké produkty chybět, doplní se automaticky náhodnými produkty" zvolíte "Z vybraných kategorií". Zobrazí se vám tabulka do které zadáte kategorii "Boty".

V levém sloupci kliknete na "Přidej podmínku" a poté na "+ výrobce". V okně které se vám otevře vyberete "Adidas" a "Nike"

V levém sloupci opět kliknete na "Přidej podmínku" a poté na "+ cena". V okně zadáte 5000-9000000 (vždy je třeba zadat i horní limit)

V pravém sloupci kliknete na "Přidej podmínku" a poté na "+ stav" a vyberete "Novinka"

 

Pořadí šablony (pravidla) aneb co když produkt splňuje více pravidel?

Pokud produkt splňuje více pravidel současně, aplikuje se vždy to první. Z tohoto důvodu je možno u každého pravidla zadat jeho pořadí.

 

Jak neprodávat pod cenou

Jak jste si všimli, cenový automat nastavuje cenu podle vaší konkurence. Proto je dobré ošetřit, že nebudete prodávat pod nákupní cenu, popřípadě pod určitou marži.

K hlídání minimální ceny na Heurece slouží nastavení "Při exportu minimálních cen na Heureka.cz hlídat minimální cenu podle", které najdete v Horní menu - nastavení - nastavení - Heureka

V tomto nastavení můžete vybrat cenovou skupinu, kterou cena pro Heureku nesmí podlézt.

 

Jak nové ceny aktivovat a nahrát na Heureku?

Cenový robot funguje na základě Heureka sortiment reportu. Jedná se o csv nebo xml soubor, který najdete v administraci heuréky. Heureka bohužel neumožňuje tento soubor stahovat automaticky, musíte jej tedy vždy stáhnout ručně.

Jakmile soubor stáhnete, vložíte jej do eshopu v přehledu cenového robota. Jeho vložením se spustí přepočet všech cen na základě pravidel, které jste definovali v předchozích bodech